Tweet |
Bu yıl 8.sinin düzenleneceği Arma Katre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri 15 Mayıs Pazartesi 20.00'de Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde gerçekleştirilecek. İzmir'de gerçekleştirilen törende İzmir’de faaliyet gösteren devlet tiyatrosu, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların oyunları yer alıyor. Çağlar İşgören´in İzmir´in sanat yaşamına kazandırdığı ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri´nde 13 dalda ödül ile birlikte "Yılın En Başarılı Oyun Yazarı", "Sanata Destek Veren Yerel Yönetici Ödülü" ve "Göksel Kortay Özel Ödülü" olmak üzere 3 ayrı özel ödülde veriliyor.
ÖZEL ÖDÜLLER
Bu yıl Göksel Kortay Özel ödülüne Şevket Çoruh - Baba Sahne layık görülürken, Yılın En Başarılı Oyun Yazarını "Dört Delikli Düğme" oyunu ile Feraye Şahin, Sanata Destek Veren Yerel Yönetici ödülünü ise Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç aldı.
ADAYLAR
YILIN EN BAŞARILI GİYSİ TASARIMI ADAYLARI:
Polat Canpolat - Savaş Baba - BBŞT,
Zeynep Aldemir - ViktoryaHikayeleri - Bazı Şeyler Tiyatrosu,
Medina Yavuz Almaç - Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Ender Şeviker, Emine Tarın - Ionesco'nun Sıkıntısı - Tiyatro Kalemi & Baykuş Tiyatrosu
YILIN EN BAŞARILI SAHNE TASARIMI ADAYLARI
Emre Satı - Ermişler ya da Günahkarlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
İlker Şahin - Ziyaret - BBŞT,
Emre Satı - Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Tayfun Çebi - Domuz Ahırı - Dram Oyuncuları,
YILIN EN BAŞARILI IŞIK TASARIMI ADAYLARI:
Engin Doğan, Ercan Gülmez - Savaş Baba - BBŞT,
Engin Doğan - Ziyaret - BBŞT,
RüzdiAliji - Domuz Ahırı - Dram Oyuncuları,
Zeynel Işık - Ermişler ya da Günahkarlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
KEREM YILMAZER GENÇ KUŞAK YILIN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI:
Onur Özyurt - Dokuz - Ege Sanat Atölyesi,
Uğur Sertelli - Sadakat - Tiyatro Arkadaş,
Sezer Türkan - Fareler ve İnsanlar - Newyork Sanat Akademi
Alphan Yiğit - Pişti - Narlıdere Belediye Tiyatrosu,
KEREM YILMAZER GENÇ KUŞAK YILIN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI:
Serra İzmiroğlu - Sessizliğin Beş Çeşidi - Tiyatro Salt,
Ece Uyar - Sırça Kümes - Newyork Sanat Akademi,
Simay Baygın - Arap Saçı - Karşıyaka Belediye Tiyatrosu,
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI:
Hürkan Ünal - Savaş Baba - BBŞT,
Armağan Uysal - ViktoryaHikayeleri - Bazı Şeyler Tiyatrosu,
Emrah Şenışık - Ionesco'nun Sıkıntısı - Tiyatro Kalemi & Baykuş Tiyatrosu
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI:
Gülin Özkan - Ziyaret - BBŞT,
Hande Kılıç - Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Jülide Kara - Savaş Baba - BBŞT,
KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI:
Vedat Murat Güzel - Pişti - Narlıdere Belediye Tiyatrosu,
Ozan Emrah Çelik - Kadınları Anlama Kursu - Han Tiyatrosu,
Burak Budak - Arap Saçı - Karşıyaka Belediye Tiyatrosu,
Alper Kar - Tarla Kuşuydu, Juliet - Gaziemir Belediye Tiyatrosu,
KOMEDİ DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI:
Emel Bala - Kadınları Anlama Kursu - Han Tiyatrosu,
Gamze Vardar - Arap Saçı - Karşıyaka Belediye Tiyatrosu,
Seray Ercan - Kadınları Anlama Kursu - Han Tiyatrosu,
YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI:
Cemalettin Çekmece - Ermişler ya da Günahkarlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Murat Niyazi Emre - Savaş Baba - BBŞT,
Kağan Uluca - Shakespeare Öldü Aş Bunları - Tiyatro 4,
Onur Atacan - Sırça Kümes - Newyork Sanat Akademi
Zekeriya Hocalar - Domuz Ahırı - Dram Oyuncuları,
YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI:
Şebnem Doğruer - Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Melek Temel Çekmece - Gölge Ustası - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Serel Çapacı Turhan - Ziyaret - BBŞT,
Yasemin Şimşek Tüzün - Ay Carmela - ÖBTT & Tiyatro Viya,
Neşe Arat - Oyunlarla Yaşayanlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
YILIN EN BAŞARILI YÖNETMENİ ADAYLARI:
Barış Erdenk - Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Ant Aksan - Ziyaret - BBŞT,
Tamer Levent - Domuz Ahırı - Dram Oyuncuları,
Barış Erdenk - Ermişler ya da Günahkarlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
YILIN EN BAŞARILI PRODÜKSİYONU ADAYLARI:
Yanık - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Ziyaret - BBŞT,
Ermişler ya da Günahkarlar - İzmir Devlet Tiyatrosu,
Savaş Baba - BBŞT
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 37 | 32 | 2 | 3 | 89 | 25 | 99 | +64 |
2 | Fenerbahçe | 37 | 30 | 1 | 6 | 93 | 31 | 96 | +62 |
3 | Trabzonspor | 37 | 20 | 13 | 4 | 65 | 48 | 64 | +17 |
4 | Başakşehir FK | 37 | 17 | 13 | 7 | 51 | 41 | 58 | +10 |
5 | Beşiktaş | 37 | 16 | 13 | 8 | 51 | 45 | 56 | +6 |
6 | Sivasspor | 38 | 14 | 12 | 12 | 47 | 54 | 54 | -7 |
7 | Kasımpaşa | 37 | 15 | 14 | 8 | 60 | 64 | 53 | -4 |
8 | Alanyaspor | 38 | 12 | 10 | 16 | 53 | 50 | 52 | +3 |
9 | Çaykur Rizespor | 37 | 14 | 15 | 8 | 48 | 56 | 50 | -8 |
10 | Antalyaspor | 38 | 12 | 13 | 13 | 44 | 49 | 49 | -5 |
11 | Adana Demirspor | 37 | 10 | 13 | 14 | 52 | 55 | 44 | -3 |
12 | Samsunspor | 38 | 11 | 17 | 10 | 42 | 52 | 43 | -10 |
13 | Kayserispor | 38 | 11 | 15 | 12 | 44 | 57 | 42 | -13 |
14 | Gaziantep FK | 37 | 11 | 18 | 8 | 49 | 57 | 41 | -8 |
15 | Konyaspor | 37 | 9 | 14 | 14 | 39 | 50 | 41 | -11 |
16 | Fatih Karagümrük | 38 | 10 | 18 | 10 | 49 | 52 | 40 | -3 |
17 | MKE Ankaragücü | 37 | 8 | 13 | 16 | 44 | 48 | 40 | -4 |
18 | Hatayspor | 37 | 8 | 15 | 14 | 43 | 52 | 38 | -9 |
19 | Pendikspor | 37 | 9 | 18 | 10 | 42 | 72 | 37 | -30 |
20 | İstanbulspor | 37 | 4 | 26 | 7 | 27 | 74 | 16 | -47 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 34 | 24 | 7 | 3 | 77 | 31 | 75 | +46 |
2 | Göztepe | 34 | 21 | 6 | 7 | 60 | 20 | 70 | +40 |
3 | Sakaryaspor | 34 | 17 | 8 | 9 | 50 | 35 | 60 | +15 |
4 | Bodrumspor | 34 | 15 | 7 | 12 | 43 | 22 | 57 | +21 |
5 | Çorum FK | 34 | 16 | 10 | 8 | 55 | 36 | 56 | +19 |
6 | Kocaelispor | 34 | 16 | 11 | 7 | 48 | 41 | 55 | +7 |
7 | Boluspor | 34 | 15 | 11 | 8 | 33 | 35 | 53 | -2 |
8 | Gençlerbirliği | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 33 | 51 | +6 |
9 | Bandırmaspor | 34 | 13 | 10 | 11 | 49 | 32 | 50 | +17 |
10 | Erzurumspor FK | 34 | 12 | 11 | 11 | 30 | 34 | 44 | -4 |
11 | Ümraniyespor | 34 | 12 | 15 | 7 | 40 | 47 | 43 | -7 |
12 | Manisa FK | 34 | 9 | 12 | 13 | 40 | 40 | 40 | 0 |
13 | Keçiörengücü | 34 | 10 | 14 | 10 | 34 | 43 | 40 | -9 |
14 | Adanaspor | 34 | 11 | 17 | 6 | 28 | 45 | 39 | -17 |
15 | Şanlıurfaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 32 | 37 | 38 | -5 |
16 | Tuzlaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 35 | 47 | 38 | -12 |
17 | Altay | 34 | 5 | 25 | 4 | 16 | 76 | 10 | -60 |
18 | Giresunspor | 34 | 2 | 28 | 4 | 16 | 71 | 7 | -55 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 36 | 26 | 5 | 5 | 83 | 29 | 83 | +54 |
2 | Van Spor FK | 36 | 24 | 6 | 6 | 63 | 37 | 75 | +26 |
3 | Bucaspor 1928 | 36 | 21 | 5 | 10 | 54 | 25 | 73 | +29 |
4 | 1461 Trabzon FK | 36 | 21 | 6 | 9 | 71 | 39 | 72 | +32 |
5 | Ankaraspor | 36 | 15 | 8 | 13 | 45 | 35 | 58 | +10 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 36 | 16 | 10 | 10 | 50 | 36 | 58 | +14 |
7 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 36 | 15 | 14 | 7 | 47 | 38 | 52 | +9 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 36 | 13 | 11 | 12 | 43 | 37 | 51 | +6 |
9 | Ankara Demirspor | 36 | 15 | 16 | 5 | 43 | 46 | 50 | -3 |
10 | Diyarbekir Spor | 36 | 12 | 15 | 9 | 39 | 41 | 45 | -2 |
11 | Kırklarelispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 33 | 41 | 44 | -8 |
12 | Altınordu | 36 | 10 | 13 | 13 | 45 | 39 | 43 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 36 | 10 | 14 | 12 | 25 | 38 | 42 | -13 |
14 | Serik Belediyespor | 36 | 10 | 16 | 10 | 29 | 45 | 40 | -16 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 41 | 57 | 38 | -16 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 36 | 5 | 23 | 8 | 38 | 76 | 23 | -38 |
18 | Bursaspor | 36 | 6 | 22 | 8 | 28 | 64 | 23 | -36 |
19 | Adıyaman FK | 36 | 4 | 25 | 7 | 28 | 63 | 19 | -35 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
26/05/2024 | Adana Demirspor | vs | Başakşehir FK |
26/05/2024 | Fenerbahçe | vs | İstanbulspor (H:1) |
26/05/2024 | Hatayspor | vs | Çaykur Rizespor |
26/05/2024 | Kasımpaşa | vs | Beşiktaş |
26/05/2024 | Konyaspor | vs | Galatasaray |
26/05/2024 | Pendikspor | vs | Gaziantep FK |
26/05/2024 | Trabzonspor | vs | MKE Ankaragücü |
18/05/2024 | Çaykur Rizespor | 0 - 0 | Kasımpaşa |
18/05/2024 | MKE Ankaragücü | 0 - 0 | Pendikspor |
18/05/2024 | Kayserispor | 2 - 2 | Konyaspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
11/05/2024 | Kocaelispor | 0 - 2 | Sakaryaspor |
11/05/2024 | Erzurumspor FK | 0 - 4 | Eyüpspor |
11/05/2024 | Boluspor | 2 - 1 | Çorum FK |
11/05/2024 | Göztepe | 1 - 1 | Bodrum FK |
11/05/2024 | Adanaspor | 1 - 0 | Bandırmaspor |
11/05/2024 | Tuzlaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği |
11/05/2024 | Şanlıurfaspor | 2 - 0 | Manisa FK |
10/05/2024 | Giresunspor | 1 - 2 | Ümraniyespor |
10/05/2024 | Keçiörengücü | 1 - 1 | Altay |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
Hük. | Bursaspor | 3 - 0 | Van Spor FK |
04/05/2024 | Altınordu | 3 - 3 | Ankaraspor |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 | 3 - 1 | Diyarbekir Spor |
04/05/2024 | Serik Belediyespor | 0 - 6 | Esenler Erokspor |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 3 - 1 | Karacabey Belediye Spor |
04/05/2024 | Adıyaman FK | 4 - 1 | Hes İlaç Afyonspor |
04/05/2024 | Ankara Demirspor | 5 - 2 | Yeni Mersin İdman Yurdu |
04/05/2024 | Kırklarelispor | 1 - 3 | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | 4 - 5 | 1461 Trabzon FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |