Bugun...


TAHSİN GÜZEL

facebook-paylas
Dertleri Otuz Bir Mart Değil, AK Parti Sendromu
Tarih: 13-03-2019 20:10:00 Güncelleme: 15-03-2019 07:49:00


Bazı soysuz kanı bozuk provokatörler yerel seçimlerde meclis aritmetiğinin değişmeyeceğini ve mevcut sistemi de etkilenmeyeceğini bildiği halde otuz bir Mart seçimlerinidahi fırsata dönüştürme adına milli ve manevi değerlerimiz üzerinden kaos yaratma çabaları içine girip, edep dışı eylem ve söylemler yapmaları tesadüf bir davranış değildir, bu edepsizliği masumane bir davranış olarak değerlendirmekte bir gaflettir.

Cinsi cibilliyeti ne olursa olsun, bu toplumun, değerlerine saygı duyulmalı saygısızlık yapılmamalıdır, feministlik adına teröristlik yapan bu güruhun dinimizin kadına verdiği değeri bilmesi ve İslam dininin kız çocuklarının canlı can toprağa gömülmesine müsaade etmediğini bilmesi gerekir, aslına bakarsanız bilmesine biliyorlar da işlerine gelmiyor.

O ahlaksız cümlelerin yer aldığı dövizleri taşıyan sözde kadınlara ufacık bir cinsel tacizde bulunulsa “AK Parti yüzünden ortalık sapık doldu” diye ‘neticelerini’ yırtarlar.

Toplumun yumuşak karnı olan değerlerine ulu orta yapılan saldırı ve saygısızlık, taşınan dövizlere ahlak dışı yazılan sözler, koro halinde atılan nağralara, yüksek sesle yapılan havlama ve ulumalar tesadüf bir gelişme değildir, tüm bunlar önümüzdeki süreçte istikrar bozma toplumu kutuplaştırma veayrıştırma planlarınınayak sesleridir.

İzlediğimiz eski filmlerin tekrar devreye sokulmaya çalışılması, patates, soğan, gitsin Erdoğan, propagandası demokrasiye ve halkın iradesine yapılan saygısızlık olduğu kadar, azınlıkların çoğunlukları tahakküm altına aldığı, halk iradesinin hiçe sayıldığı dönemlere özlem duyulmasıdır…

Bu çirkin eylem ve söylemlere bazı siyasilerin destek vermesi, masumane bir davranış havası estirilmesi de bu özlemin bir göstergesidir.

Demokrasinin uygulandığı, hangi ülkede düşünce ve ifade özgürlüğü ve hürriyet bu kadar sınırsızdır ve toplumların milli ve manevi değerlerine saldırıya hoşgörü gösterilir. Sözde demokrasi havarisi insan hak ve hukuk savunucusu ülkelerde konu devletin istikrarı olduğu zaman neler yaptıkları ortadadır, demokrasi hürriyet sadece teferruattır.

Fırsattan istifade tıyniyetli siyasilerin bu olayla ilgili değerlendirmeleri ve sosyal medya paylaşımlarına baktığımız zaman, konu vatandaşa havale edilmiş, devlet saf dışı bırakılmış,bu çirkin olay siyasi partilere malzeme olmuştur, dahası bu elim olaydan dahi puan alma peşine düşülmüştür.

Bu ülkenin kanunlarıyla seçilip milletvekilli hüviyetiyle ayrıcalık kazanmış milletin birlik ve beraberliği devletin bekası için çalışması gereken bazı millet rezillerinin devletin temeline dinamit koymaya çalışması ve terör köpeklerine destek vermesi, halkı tahrik etme adına her olumsuz faaliyette ön saflarda boy göstermesi bazı siyasi partilerin sapla samanı ayırt edememesindendir.

Bu edepsiz davranışa gösterilen müsamaha benzeri faaliyetlere zemin oluşturacak, bu sadece AK Partiye değil ülkemize zarar verecektir.

“Hepimiz sevgiyle ve kardeşçe bir arada yaşamak istiyoruz. Sözün özü hangi siyasi partiden olursak olalım hepimiz aynı belediye otobüsündeyiz...” CHP'nin, seçim reklamındaki bu çağrıya maalesef pratikte sadık kaldığına şahit olamıyoruz.

Siz otobüsü falan boş verin, hepimiz aynı gemideyiz. Bunu unutmayın yeter…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI