Bugun...


TAHSİN GÜZEL

facebook-paylas
Seferberlik İlan Edin Türkiye’de Bir İlk Olsun
Tarih: 02-12-2018 13:39:00 Güncelleme: 02-12-2018 13:58:00


”Yazıma Başlamadan Önce İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’nun Muhterem Annesi Rabia hanım efendinin Hakkın rahmetine kavuştuğunu örgenmiş bulunmaktayım, Mutlunun acısını paylaşıyor, merhumeye Mevla’mdan Rahmet, kederli ailesine sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.

 

Evet dünya değil insan oğlu fani, dünya kıyamete kadar duracak insanoğlu her gün bir takvim yaprağı gibi düşecek, birileri için sıradan olan o gün bir gün de bizlere gelecek.

 

 Yaratılmış canlılar için de öleceğini bilen tek canlı insan oğlu ama ne zaman öleceğini bilmediği için olacak ki nefsinin esiri oluyor, ne oluyorsa da ondan sonra oluyor, Mevla’m her şeyin hayırlısını versin, hayat acısıyla tatlısıyla devam ediyor.

 

Evet dostlar, başka bir internet gazetesinde AK Parti için birlik ve beraberlik zamanı başlıgıyla yayınlanan yazımda AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı sayın Zeybekçi’ye bir öneri olarak, İzmir'de seçimi ilçelerle birlikte kazanmak istiyorsanız, AK Partiye hizmet etmiş nöbet değişikliği nedeniyle kenara çekilmiş; Milletvekillerini, eski İl başkan ve İlçe başkanları ile teşkilatlarda hizmetleri olmuş gönül erlerini aktif hale getirin. İlçelere  il genel ve ilçe meclis üyeliklerine aday yapın, böylelikle gönüllerini de almış olun. Türkiye de bir ilk olsun seferberlik ilan edin sahalar indirin İzmir’i mevcut beceriksiz Belediye başkanlarından kurtarın demiştim.

 

Bu önerimden hoşnut olmayanlar bir yana yüzlerce kişi yerinde bir öneri, dogru bir tespit yapmışsın, keşke bu yazının başlığı  “Türkiye’ de bir ilk olsun seferberlik ilan edin” olsaydı  demişler. O yazı sağ duyu sahibi okurlar ve gerçek partilileri mutlu etmiş,  AK Parti mevcut teşkilatların da  olmasa da CHP li dostlarımda da ciddi bir heyecan yaratmış.

 

Dostların talebi üzerine yazımın bu kez başlığı Seferberlik olsun dedim, konum da   yine İzmir ve seçimleri olacak…Bakalım Mevla’m neyler neylerse de güzel eyler...

 

Önerimden rahatsız olanlar olsa da  önerimi yeniliyorum, Sayın Zeybekçi gelin bu kente milletvekilliği, İl başkanı ve ilçe başkanlığı yapmış, partiye hizmet vermiş ve kamuoyuna mal olmuş  performans göstermiş kişileri değerlendirin, yorgunu, kırgını, dargını birleştirin iş birliği güçbirliği yapın seferberlik ilan edin, sahalara indirin maçı büyük bir farkla alın…

 

Çünkü geçmişte sınava tabi tutulmuş rüştünü ispat etmiş halkın teveccühünü kazanmış, nöbet değişikliği nedeniylen  bir kenara çekilmiş yüzlerce nefer var. Bu kadrolarda halka emreden değil; emir eri olmuş, tepeye bakan değil, tabanla kucaklaşmış, makama geldiği zaman halktan uzaklaşan değil, halkla kaynaşanlar olsun. Karnesi bozuk  kötü not almışları saf dışı bırakın yola devam edin…

 

Tek bir kıvılcıma bakıyor bu iş. Çünkü CHP’ye oy veren Partililer dahi İzmir’i mega köy haline getirmiş; yoluyla-trafiğiyle yaşanmaz bir kent yapmış mevcut belediyelere oy vermeyecek. Çiçek, böcek, enginar festivalleri yapan halka tepeden bakan bu kadrolardan bıkmıştır. AK Parti için bu süreç önemli bir fırsat iyi değerlendirilirse...

 

Bu kent’ e hizmet adına bir taş üstüne taş konulmadı. İktidar olan AK Partinin İzmir Teşkilatları da maalesef son yıllarda bu bal yapmaz arılara, halk adına muhalefet görevini yapmadı. Yelkenleri indirdi kent’in sorunları karşısında tıpkı CHP kadroları gibi sessizliğe büründü…

 

Kurduğu partinin üstünde oy alan, iktidar olduğu halde, (Doğası gereği  oy kaybı  olması  gerekirken ) Her seçim de halkın teveccühüyle oyunu artıran hizmet aşkı memleket sevdası olan ve  yanlış gördüğü her şeyi gözünü budaktan sözünü dudaktan esirgemeden söyleyen bu liderin, İzmir kadroları belediyelere karşı dut yutmuş bülbül oldu. ( Altında yatan???) Acaba….!

 

Sayın Zeybekçi halk ne AK Parti İzmir teşkilatlarına bakacak ne de CHP'yi takacak. Sen yoluna bakacaksın. İzmir'de şu kadar bu ilden; O kadar şu ilden; hepsi kadar benim köyden nüfus’a bakma, takma, Namına, Şanına, havasına. Cıvasına aldanma. Aşkı hizmet derdi bu kent olan bir ekip kur. Salon şakşakçılarını, çarşı pazara, köy kasaba  yollarına indir.

 

İndir ki Halk Sayın Cumhurbaşkanının dediği gibi makamlarda hava atan halkın efendileri değil, Zeybekçiyle ayağımıza gelen hizmetkarlar devri gelecek desin. Seçim Koordinasyonuna da teşkilat harici Profesyonel kadrolardan kur. Allah yolunu açık etsin.          

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI