Bugun...


TAHSİN GÜZEL

facebook-paylas
Vatan Sevdası Olan Sağcı da Solcu da Başımızın Tacı
Tarih: 07-02-2019 08:28:00 Güncelleme: 08-02-2019 07:17:00


Arkadaşlarım ve okurlarım merak edip duruyordu, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer hakkında görüşlerin nedir, neden iki satır bir şeyler yazmıyorsun diye.

 

Hadi yazalım..

Diyarbakır Sur’a bizi almıyorlar, bir şey yapamamak bizi kahrediyor. HDP’nin yanındayım" diyen Tunç Soyer’e PKK’nın siyasi kolu HDP’nin İzmir İl Eş Başkanı Kadir Baydur, "31 Mart yerel seçimler İzmir'de CHP'nin adayı Tunç Soyer'i destekleyeceğiz" dediği anda ülkücü ve Atatürkçü seçmene hitaben yapabileceğim tek yorum: İzmir’imizin şehidi Fethi Sekin’in kemikleri sızlamayacak mı?

 

Tunç Soyer, yetkilerini aşarak işkence yapan 12 Eylül 1980 darbesinin askeri savcısı Nurettin Soyer’n oğludur. Babasını savunmak adına Oğlu Tunç Soyer: "Öyle bir babanın oğlu olmaktan gurur duyuyorum. Bu hakikaten 40 yıl öncesinde kalmış. Şimdi tekrar bu yaraları deşmenin kime ne yararı var? Dedi.

 

Benim nazırımda da Nurettin Soyer 12 Eylül'ün en ünlü işkencecisidir. İşkence koğuşu C5'in mucididir ve bizzat işkencelere nezaret etmiş bir kişidir, bunları bizzat ülkücü arkadaşlarımdan öğrendim.

 

İP Genel Başkanı Meral Akşener’de: Babalarından dolayı çocukları suçlanamaz. Dedi. Elbette böyle söyleyecek, çünkü Tunç Soyer, HDP-CHP ve İP’in ortak adayı.

 

“Babalarından dolayı çocukları suçlanamaz!” Bu tartışmada benim için kritik cümle budur.
 

3 Mart 1924’de de bu yüce milletin şerefle yüzyıllar boyu taşıdığı, uğrunda öldüğü Hilafet makamı bir kanunla kaldırıldı. İkişer bin İngiliz lirası ile sürgüne gönderilen hanedan mensuplarının Türk vatandaşlıkları ellerinden alındı. Türkiye’ye girmeleri, Türkiye’den hava yolları dahil transit geçmeleri ve Türk topraklarında gayrimenkul edinmeleri yasaklandı. Mal varlıklarının tasfiyesine karar verildi.

 

Sürgün edilen hanedan ailesinin tek suçu: Osmanlı İmparatorluğunun soyundan geliyor olmaları ve Sultan Vahideddin Han’ın ailesi olmalarındandır...

 

Hani babalarından dolayı çocukları suçlanamazdı?

Annesinin başı kapalı, babası namaz kılıyor diye yıllarca askeri okullara bunların çocuklarını almadınız!

 

Hani babalarından dolayı çocukları suçlanamazdı?

Geçenlerde televizyonda izledim, Nurettin Soyer’in işkencesinden geçen ülkücü bir vatandaş “ben davamdan dolayı hapisler yattım, sicilim bozuldu. Benim gibi olanların çocuklarını memur yapmadılar” derken haksız mı?

 

Hani babalarından dolayı çocukları suçlanamazdı?

 

CHP böyledir, kendileri yaparsa adet başkaları yaparsa kabahat olur. Kendilerine mubah olan başkalarına günahtır.

Hülasa, HDP’ nin desteklediği bir adayı ne ülkücü ne de gerçek Atatürkçü seçmen asla desteklemez ve oyunu vermez…

 

Bu kadar değil,  Soyer’ in Belediye başkanlıgı dönemlerini de  araştırdım Seferihisara gittdim ve burada yaşayan bazı halk ve esnaf dostlarla da sohbet ettim. Bu güzel ilçede hizmet adına nelerin yapıldığını da sordum. Sormakla da kalmadım özellikle şehri gezdim gördüğüm eski belediye başkanı Hamit Nişancının eserleri üzerine bir taş üstüne taş konulmadığını iki dönem hizmet değil reklam yapıldıgını ögrendim   gördüğüm şehrin yollarının rezilliği.

 

Devamı yazımda bazı basının balon haberleriyle methiyler düzdüğü hizmet kervanlarının tam tersine halkı canından bezdiren yollarını, söylentilere göre Belediyenin milyarları bulan borçlarını hatta işçilerin maaşlarını gecikmeli aldıklarının doğru olup olmadıgını araştıracagım.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI