Tweet |
Pendik’te Bosna Sancak Anadolu Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Bosna Hersek ve diğer Balkan ülkelerinden hükümet yetkilileri ve yerel yönetim temsilcilerinin de konuk edileceği akşamda CHP’yi Genel Sekreter Sındır temsil edecek.
MUHACİRLER KAYBEDİLMİŞ
TOPRAKLARIMIZIN MİLLİ HATIRALARIDIR
CHP’nin Adana’da yaptığı “Türkiye Hepimizin” mitingi sonrası İstanbul’a hareket etmeden önce geceye ilişkin değerlendirme yapan Sındır şöyle dedi:”Milletimizi oluşturan her kültür dokusunun üyeleri ülkemizin ayrılmaz birinci sınıf yurttaşlarıdır. Balkanlar bizim soydaşlarımızın, ortak kültür bağlarımızın hiç kopmadığı, ülkemiz için çok önemli bir coğrafyadır. Kökleri, tarihin belki de en trajik sürgünlerine konu olan, memleketlerini bırakmak zorunda kalan, vatana, Anadolu’ya gelen yurttaşlarımız da her bir yurttaşımız gibi birinci sınıf haklara sahiptir. Hepimizin kardeş olduğu bağımsız cumhuriyetimizde bu yurttaşlarımızın, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve aydınlık yarınlarımıza ulaşma gayretlerinin çok önemli bir yeri vardır. Bu anlamda Balkan rüzgarlarının eseceği böyle bir gecede birlikte olmaktan büyük mutluluk duyacağım. Zira Büyük Atatürk’ün söylediği gibi ‘muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın milli hatıralarıdır.’ Bizler de hem muhacirlerin torunlarına hem de hatıralarına sım sıkı sahip çıkıyoruz.”
TÜRKİYE HEPİMİZİN
Gecenin bu miting gününe denk gelmesinin de manidar olduğunu ifade eden CHP’li Sındır; “Balkan Buluşması gecesinin bugün Adana’da gerçekleştirdiğimiz “Türkiye Hepimizin” mitingi ile denk gelmesi güzel bir tesadüf. İşte bizim davamız bu. Doğu batı kuzey güney demeden hep birlikte Türkiye’yiz diyoruz. Çünkü Türkiye hepimizin. Tek hedefimiz de; aç ve açıkta insanı olmayan, terör ve şehit haberlerinin gelmediği, yurttaşlarımızın adalete güvendiği, huzur ve refah içinde yaşadığı bir Türkiye” dedi.
KONUKLAR
İstanbul Pendik Green Park Otel'de yapılacak geceye, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Lajić, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bişevac, Sırbistan konsolosu ve Bosna başkonsolosu ile Türkiye'deki Bosna Sancak Derneklerinin başkanları ve Boşnak asıllı sanatçılar da katılacak. Bosna Sancak Anadolu Kültür Derneği'nin düzenlediği gecede balkanların önemli sanatçılarından Saban Saulic ile Mirjana Aleksic, Dejan Krstovic, Gizem Sançaklı, Serhat Şentürk sahne alacak.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 36 | 32 | 1 | 3 | 89 | 24 | 99 | +65 |
2 | Fenerbahçe | 36 | 29 | 1 | 6 | 92 | 31 | 93 | +61 |
3 | Trabzonspor | 36 | 19 | 13 | 4 | 64 | 48 | 61 | +16 |
4 | Başakşehir FK | 36 | 17 | 12 | 7 | 51 | 40 | 58 | +11 |
5 | Beşiktaş | 36 | 16 | 13 | 7 | 49 | 43 | 55 | +6 |
6 | Kasımpaşa | 36 | 15 | 14 | 7 | 60 | 64 | 52 | -4 |
7 | Alanyaspor | 36 | 12 | 10 | 14 | 51 | 48 | 50 | +3 |
8 | Çaykur Rizespor | 36 | 14 | 15 | 7 | 48 | 56 | 49 | -8 |
9 | Sivasspor | 36 | 12 | 12 | 12 | 42 | 52 | 48 | -10 |
10 | Antalyaspor | 36 | 11 | 13 | 12 | 41 | 47 | 45 | -6 |
11 | Adana Demirspor | 36 | 10 | 12 | 14 | 51 | 53 | 44 | -2 |
12 | Samsunspor | 36 | 11 | 16 | 9 | 40 | 48 | 42 | -8 |
13 | Kayserispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 41 | 53 | 41 | -12 |
14 | Konyaspor | 36 | 9 | 14 | 13 | 37 | 48 | 40 | -11 |
15 | MKE Ankaragücü | 36 | 8 | 13 | 15 | 44 | 48 | 39 | -4 |
16 | Gaziantep FK | 36 | 10 | 18 | 8 | 46 | 56 | 38 | -10 |
17 | Fatih Karagümrük | 36 | 9 | 17 | 10 | 45 | 48 | 37 | -3 |
18 | Hatayspor | 36 | 8 | 15 | 13 | 41 | 50 | 37 | -9 |
19 | Pendikspor | 36 | 9 | 18 | 9 | 42 | 72 | 36 | -30 |
20 | İstanbulspor | 36 | 4 | 25 | 7 | 26 | 71 | 16 | -45 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 34 | 24 | 7 | 3 | 77 | 31 | 75 | +46 |
2 | Göztepe | 34 | 21 | 6 | 7 | 60 | 20 | 70 | +40 |
3 | Sakaryaspor | 34 | 17 | 8 | 9 | 50 | 35 | 60 | +15 |
4 | Bodrumspor | 34 | 15 | 7 | 12 | 43 | 22 | 57 | +21 |
5 | Çorum FK | 34 | 16 | 10 | 8 | 55 | 36 | 56 | +19 |
6 | Kocaelispor | 34 | 16 | 11 | 7 | 48 | 41 | 55 | +7 |
7 | Boluspor | 34 | 15 | 11 | 8 | 33 | 35 | 53 | -2 |
8 | Gençlerbirliği | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 33 | 51 | +6 |
9 | Bandırmaspor | 34 | 13 | 10 | 11 | 49 | 32 | 50 | +17 |
10 | Erzurumspor FK | 34 | 12 | 11 | 11 | 30 | 34 | 44 | -4 |
11 | Ümraniyespor | 34 | 12 | 15 | 7 | 40 | 47 | 43 | -7 |
12 | Manisa FK | 34 | 9 | 12 | 13 | 40 | 40 | 40 | 0 |
13 | Keçiörengücü | 34 | 10 | 14 | 10 | 34 | 43 | 40 | -9 |
14 | Adanaspor | 34 | 11 | 17 | 6 | 28 | 45 | 39 | -17 |
15 | Şanlıurfaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 32 | 37 | 38 | -5 |
16 | Tuzlaspor | 34 | 9 | 14 | 11 | 35 | 47 | 38 | -12 |
17 | Altay | 34 | 5 | 25 | 4 | 16 | 76 | 10 | -60 |
18 | Giresunspor | 34 | 2 | 28 | 4 | 16 | 71 | 7 | -55 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 36 | 26 | 5 | 5 | 83 | 29 | 83 | +54 |
2 | Van Spor FK | 36 | 24 | 6 | 6 | 63 | 37 | 75 | +26 |
3 | Bucaspor 1928 | 36 | 21 | 5 | 10 | 54 | 25 | 73 | +29 |
4 | 1461 Trabzon FK | 36 | 21 | 6 | 9 | 71 | 39 | 72 | +32 |
5 | Ankaraspor | 36 | 15 | 8 | 13 | 45 | 35 | 58 | +10 |
6 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 36 | 16 | 10 | 10 | 50 | 36 | 58 | +14 |
7 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 36 | 15 | 14 | 7 | 47 | 38 | 52 | +9 |
8 | Karacabey Belediye Spor | 36 | 13 | 11 | 12 | 43 | 37 | 51 | +6 |
9 | Ankara Demirspor | 36 | 15 | 16 | 5 | 43 | 46 | 50 | -3 |
10 | Diyarbekir Spor | 36 | 12 | 15 | 9 | 39 | 41 | 45 | -2 |
11 | Kırklarelispor | 36 | 11 | 14 | 11 | 33 | 41 | 44 | -8 |
12 | Altınordu | 36 | 10 | 13 | 13 | 45 | 39 | 43 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 36 | 10 | 14 | 12 | 25 | 38 | 42 | -13 |
14 | Serik Belediyespor | 36 | 10 | 16 | 10 | 29 | 45 | 40 | -16 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 36 | 11 | 17 | 8 | 41 | 57 | 38 | -16 |
17 | Bursaspor | 36 | 6 | 22 | 8 | 28 | 64 | 23 | -36 |
18 | Kırşehir Futbol SK | 36 | 5 | 23 | 8 | 38 | 76 | 23 | -38 |
19 | Adıyaman FK | 36 | 4 | 25 | 7 | 28 | 63 | 19 | -35 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
17/05/2024 | İstanbulspor | vs | Sivasspor |
17/05/2024 | Antalyaspor | vs | Adana Demirspor |
18/05/2024 | Başakşehir FK | vs | Trabzonspor |
18/05/2024 | Beşiktaş | vs | Hatayspor |
18/05/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Kasımpaşa |
18/05/2024 | Gaziantep FK | vs | Fatih Karagümrük |
18/05/2024 | Kayserispor | vs | Konyaspor |
18/05/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Pendikspor |
18/05/2024 | Samsunspor | vs | Alanyaspor |
19/05/2024 | Galatasaray | vs | Fenerbahçe |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
11/05/2024 | Kocaelispor | 0 - 2 | Sakaryaspor |
11/05/2024 | Erzurumspor FK | 0 - 4 | Eyüpspor |
11/05/2024 | Boluspor | 2 - 1 | Çorum FK |
11/05/2024 | Göztepe | 1 - 1 | Bodrum FK |
11/05/2024 | Adanaspor | 1 - 0 | Bandırmaspor |
11/05/2024 | Tuzlaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği |
11/05/2024 | Şanlıurfaspor | 2 - 0 | Manisa FK |
10/05/2024 | Giresunspor | 1 - 2 | Ümraniyespor |
10/05/2024 | Keçiörengücü | 1 - 1 | Altay |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
Hük. | Bursaspor | 3 - 0 | Van Spor FK |
04/05/2024 | Altınordu | 3 - 3 | Ankaraspor |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 | 3 - 1 | Diyarbekir Spor |
04/05/2024 | Serik Belediyespor | 0 - 6 | Esenler Erokspor |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 3 - 1 | Karacabey Belediye Spor |
04/05/2024 | Adıyaman FK | 4 - 1 | Hes İlaç Afyonspor |
04/05/2024 | Ankara Demirspor | 5 - 2 | Yeni Mersin İdman Yurdu |
04/05/2024 | Kırklarelispor | 1 - 3 | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | 4 - 5 | 1461 Trabzon FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |