Bugun...Azmettiler ve Başardılar Türk Lezzetlerini Dünya’ya Tanıttılar

Türkiye’de Gıda sektöründe kısa zaman büyük hikayeler yazabilen çok az sayıda işletmeye sahibiz. Bu işletmelerden birisi de İzmir’de faaliyet gösteriyor. Ar-Ge, Ür- Ge ve İnovasyonla sektöründe adını özellikle yurtdışında duyuran bir Türk markası olan Akcelep Gıda, Türkiye'de üretilmeyen ürünleri üreterek Türkiye’nin tarım sektörüne de büyük destek ve katkı sağlıyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 27-01-2023 21:13:21 Tarih: 03-01-2023 13:21

Azmettiler ve Başardılar Türk Lezzetlerini Dünya’ya Tanıttılar

Azmettiler ve Başardılar

Türk Lezzetlerini Dünya’ya Tanıttılar

Türkiye’de Gıda sektöründe kısa zaman büyük hikayeler yazabilen çok az sayıda işletmeye sahibiz. Bu işletmelerden birisi de İzmir’de faaliyet gösteriyor. Ar-Ge, Ür- Ge ve İnovasyonla sektöründe adını özellikle yurtdışında duyuran bir Türk markası olan Akcelep Gıda, Türkiye'de üretilmeyen ürünleri üreterek Türkiye’nin tarım sektörüne de büyük destek ve katkı sağlıyor.

Türkiye’nin tarım ürünlerini katma değerli ürünler haline getirerek kıtalararası dünya lezzetleri arasında yer almasını sağlayan ve bu alanda bir hikaye yazan başarının arkasında ise Ersin Celep ve Deniz Celep kardeşlerin azmi, kararlılıkları var.

Türk tarım ürünlerinden bir dünya lezzeti çıkararak, 200 çeşit ürün üreten başarıdan başarıya koşan dünyanın en büyük marketlerinde bir Türk markası olarak raflarda yerini alan bu başarının hikayesini Ersin ve Deniz Celep kardeşler ile konuştuk.

Bu hikaye nasıl başladı?

Ersin Celep: Aile Selanik'ten göç eden bir aile.1953 yılında dedem Mustafa Celep İzmir’de çırçır fabrikası kuruyor. İş hayatına girişimizde bu şekilde oluyor. Babam Ali Celep 2000 yılına kadar aile şirketinde idi. Biz 1999 yılında diğer aile şirketlerinden ayrıldık. Babam bu süreçte 2000 yılında Akcelep firmasını kurdu.

Akcelep ne zaman kuruldu ve amaç neydi?

Akcelep taze bir firma 23 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. Biz pamuk işi yapıyorduk. Bugün geldiğimiz nokta o zaman benim hayalimdi.

Babam pamuk işine hakim olduğu için biz pamuk işi ile başladık. Çırçırcılık ile devam ettik. Sonrasında bu işler gelişince artık o işleri de devam ettirmiyoruz. Amcamlar devam ediyorlar. Bizde yaklaşık 6 sene kadar o işi yaptık. Sonrasında ben devam etmek istemedim. Benim projelerim farklıydı.

Biz diğer aile ile birlikte iken de gıda sektörünün içinde vardık. Yurtdışında İngiltere’de eğitim sürecinde farklı hedeflere odaklandım. Benim de ilgi alanım gıda sektörüydü. Çünkü gıda durmayan bir sektör. Bunu Korona döneminde de yaşadık.

Kardeşler arasında işletme de nasıl bir görev dağılımı var?

Deniz Celep: Akcelep Pamuk Gıda Tarım Ürünleri firması Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Celep, bende Yönetim Kurulu Başkan yardımcısıyım.

Üretim tesislerinde neler yapıyorsunuz? Üretim kapasitesi nedir?

Deniz Celep: Biz Türkiye gıda sektöründe yer alan pastörize edilebilir uzun raf ömrü olan cam ya da teneke ambalajlarla son tüketime hazır konserve ve sos gıdalar üreten bir fabrikayız.

Üretim hatlarımızda pastörize edilebilir ürünler üretiyoruz.

25 milyon kavanoz, 10 milyon kg kadar teneke, 5 milyon litre sos üretebiliyoruz. Bunların hepsinin analizlerini sağlayıp kalite güvenliği açısından en yüksek standartlarda üretiyoruz.

Tesisimiz, 40 bin metrekare açık, 18 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Sadece ihracata yönelik faaliyet gösteriyoruz.

Fabrikamız 12 ay faaliyet gösteriyor. İşleme tesisimizde aslında yaş sebze meyveye bağlı olarak en yoğun olduğumuz dönem Haziran ve Ekim aylarıdır. Fakat biz ürün grubumuzu genişlettiğimiz, diğer ürünleri de yıl boyunca yaptığımız için 12 ay açık olan ve çalışan bir işletmeyiz. Bulunduğumuz alan Ulukent Sanayi alanı. Buranın avantajı hem İzmir limanı, hem de Aliağa limanına yakın olmasıdır. İhracatla ilgili lojistik avantajımızı kullanıyoruz.

Hangi marka ismini kullanıyorsunuz?

Kendi ürünlerimizi Mezita, Yes Chef ve Sosco markası ile ihracat yapıyoruz. Türk biberini, domatesini daha katma değerli ürün olarak yurtdışındaki son tüketiciler ile buluşturuyoruz. Hepsinin hem üretim şekilleri, hem formülasyonları hem de istenilen taleplere istinaden Türk ürünlerini, özellikle yerel ürünlerin ihracatını gerçekleştiriyoruz.

Kaç ülkeye ve hangi lokasyonlara ihracat yapıyorsunuz?

Yaklaşık 35 ülkeye ihracat yapıyoruz. Tabi bu dönemsel olarakta değişiyor. Ağırlıklı pazarımız Avrupa. Avrupa ülkelerinin çoğunda varız. Bunun dışında A.B.D. Avustralya, Japonya ve Singapur gibi ülkelere de gönderiyoruz. Ortadoğu pazarımız giderek artmakta. Bu ülkelerin hepsine ulaşmaya çalışıyoruz.

İYİ TARIM UYGULAMALARINA

ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Sürdürülebilir ürün için hammadde tedariği kalite ve standartlar içinde iyi tarım uygulamaları çok önemli. Bu konuda neler yapıyorsunuz?

Biz ürünlerimizin çevresel boyutu, sürdürülebilir olması, yerel üreticileri destekleyerek yaptığımız üretimlerimiz özellikle sözleşmeli tarımla büyük destek sağlıyoruz. Sözleşmeli tarım ülkemiz için çok önemli. Biz firma olarak iyi üründen iyi sonuç çıkacağına inanıyoruz. Tüm yaptığımız alımlarda bu bizim için kritik bir konu. Her üründe pestisit analizleri yapıyoruz. Ürün daha fabrikamıza gelmeden tarladan test analizleri yapıyoruz. İyi tarım uygulamaları çok önemli. Doğru ilaçlama yöntemlerinin kullanılması ve kesinlikle ilaç kalıntısı olmamasına çok dikkat ediyoruz. Genel ürün gruplarımızın hepsinde iyi ürün almaya çok dikkat ediyoruz. Doğru hammaddeyi almak ve ürünün doğru koşullarda yetişmesi, kalite ve standartlarımız için vazgeçilmezdir. Çünkü çevre konusu sulamadan itibaren başlıyor. Çiftçilerimizi damlama sulama yöntemiyle yetiştirmeye teşvik ediyoruz. Su kullanımını ve karbon ayak izini azaltmaya çalışıyoruz. Bunlar gibi farkındalık yaratan çalışmalarda yürütüyoruz.

DENETİM VE İZLENEBİLİRLİK

Denetlenebilir ve İzlenebilirlik standartlarını ve bu süreçleri nasıl sağlıyorsunuz?

Tüm dünyada geçerli olan sertifikalara sahibiz. Bunlar yurtdışı denetim ağı. Burada zaten çok yüksek gıda standartları koşulları belirlendiği için bizde bu koşulları standartları, uygulamaya çalışıyoruz. Habersiz denetime açık bir işletmeyiz. Her türlü denetime tabi tutuluyoruz. Tüm ürünlerin üretilmesinde izlenebilirlik var. Bize gelen ürünlerin hangi üreticiden ve hangi koşullarda geldiği ve hangi gün hangi hatlarda işlendiğine kadar hepsinin takibini yapabiliyoruz. Bunların hepsinin ayrı ayrı formları tutuluyor. Tüm bunların getirdiği büyük bir sorumluluk var.

500 KİŞİYE DOĞRUDAN

İSTİHDAM SAĞLIYORUZ

Kaç kişiye istihdam sağlıyorsunuz?

Sistemleri doğru kurabilmek için fabrikamızda 15’ten fazla gıda mühendisi istihdam ediyoruz. Doğrudan 500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Tedarikçiler, lojistikçileri sözleşmeli tarım yaptığımız kişiler hariç.

Ar-ge ve Ür-Ge konusunda nasıl bir çalışma yapıyorsunuz?

En çok önem verdiğimiz ürün geliştirme ve ürün araştırmadır. Ar-ge ve Ür- ge bizim için çok önemlidir. İnovasyon faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Sektörümüzde belli ürünlerde öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. TÜBİTAK gibi kuruluşlarla güzel projeler gerçekleştirip bunları üretime dönüştürüyoruz.

200 ÇEŞİT ÜRÜN GAMINA SAHİP

Ürün gamınız nasıl? Kaç çeşit ürün üretebiliyorsunuz?

Ürün gamımız çok geniş bir ağa sahip. Her yıl ilaveler ile ürün çeşitliliğinde 200 sayısına ulaştık. Biz kendi bünyemizde sos çeşitleri ve tüketime hazır gıda ürünlerini de ekleyerek çeşitliliğimizi artırdık. Birçok ürünü kavanozda veya farklı ambalaj formlarında son tüketici ile buluşturuyoruz.

ÜRÜN VE PAZARIN UYUMUNA GÖRE ÜRETİM

Farklı kültür ve coğrafyalarda ülkeler ihracat yapıyorsunuz? Ürün ve pazar uyumu yapıyor musunuz?

Önce ülkeye göre pazar analizi yaparız. Bizim Türkiye’de ürettiğimiz bu ürün hangi formülasyona göre onların damak tadına uyuyorsa ona göre o ülkeye özel uyum çalışması yapıyoruz. Sonuçta farklı coğrafyalarda farklı lezzet kültürüne sahip 35’e yakın ülkeye ihracat yapıyoruz.

Mesela soğuk ülkelerde daha tatlı ürünler tercih edilirken, sıcak ülkelerde daha ekşi ürünler tercih ediliyor. Ülkelerin damak tadına göre üretim yapıyoruz. Sadece bu konuda çalışan pazarlama ve satış ekibimiz var. Çünkü doğru ürünlerde doğru pazarları eşleştirmemiz ürünlerin uzun dönem ihracat yapmamızı sağlıyor. Firma olarak sektördeki en büyük farklılığımız çalıştığımız müşterilerimize bir müşteri gibi değil, kendi partnerimiz gibi bakıyoruz. 

HEP YENİLİĞE ÖNCÜLÜK ETTİK

Hangi ürünler ile ilk adımı attınız? Gıda sektöründe yenilik fikri nasıl oluştu? Bundan sonraki hedefleriniz neler?

Ersin Celep: Gıda sektörünü zaten yakından izliyorduk. Başlangıçta ilk ürün olarak Enginar üzerine bir çalışma ile başladık. Yurtdışından görüştüğümüz firmalardan dostlarda bize bu alanda yatırımın Türkiye için fizibıl olduğunu söylediler. Nitekim bizi doğru yönlendirmişler. İyi ki bu alana kaymışız. Çünkü her sene üstüne koyabiliyorsun. Hep yeniliğe öncülük etmeyi tercih ettik. Türkiye’de bizim konseptimiz de firma yok.

Biz katma değerli, son tüketiciye hitap eden ürünler üretiyoruz. Bunun yanında Private Label için de ürünler üretiyoruz.

DÜNYADA SON YAŞANANLAR

BİZE YENİ FIRSATLAR SUNUYOR

Yeni hedefimiz bizim markamızın yeni ürünlerle birlikte Türkiye’de olmayan, daha önce üretimi gerçekleşmeyen bazı ürünleri de portföyümüze katmak olacak. Bu şansta bize şöyle geldi. Şu anki mevcut dünya  konjonktüründen dolayı geldi. Yurtdışında bazı fabrikaların yaşamış olduğu bazı sıkıntılar bu fırsatı bize getirdi. Enerji tedariğinde ve fiyatlarında yaşanan sorunla birlikte üretim problemleri, Korona ile birlikte Uzakdoğu’dan hammadde tedarikinden yaşanan sorunlar ve bir süreç vardı. Zaten bizim asıl rakiplerimiz yurtdışında. Bu konjonktür bize bu anlamda bir fayda sağladı. Yurtdışında ki firmaların daha önce Türk ürünlerine karşı negatif olan alıcılar bunu denemeye karar verdiler. Bizde bu fırsattan istifade pazara girdiğimizde kolay kolay çıkmayız.

İNGİLTERE VE İRLANDA DA

YENİ MERKEZLER KURUYORUZ

Yurtdışına açılmayı düşünüyor musunuz?

Yurtdışında kendi oluşumumuzu yapmaya karar verdik. 2023 yılı itibariyle İrlanda (Dublin) ve İngiltere’de (Londra) merkez oluşturacağız. AB menşeili ülkeler için İrlanda, İngiliz topluluğu içinde İngiltere de şirketleşme yoluna gidiyoruz. Bu bölgelerde şirket kurma hedefimizi 2023 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirme hedefindeyiz. İrlanda Avrupa üssü olacak. Kendi şirketlerimizle faaliyet göstermek Avrupa pazarı ve diğer pazarlar için bize büyük ivme kazandıracak. Bu bölgelerde yapacağımız şirketleşmeler Avrupa için satış, dağıtım ve pazarlama görevi de görecek. Şu aşamada iç piyasaya girmeyi düşünmüyoruz. Bizim hedefimiz her zaman yurtdışıdır.

Biz Türkiye’de üretilmeyen ürünleri üretiyoruz. Uzakdoğu Sosları yapıyoruz. Şimdi Güney Kore Sosları üreteceğiz. Firma olarak çok kritik bir üst seviyeye atlıyoruz. Ama her zaman çok çalışmamız gerektiğini de asla unutmuyoruz. Önümüzde Enerjimizi çok verimli kullanmamız gereken 2 yılımız var.

DÜNYA DA GÜÇLÜ TÜRK

MARKALARI OLMALI

Stratejileriniz neler? Markalaşma konusunda neler düşünüyorsunuz?

Yatırımlarımızın çoğunu tamamladık. Hedef şimdi pazarı kuvvetlendirmek. Kapasite olarakta buna hazırız. Biz fuarlara katılmayız. Farklı bir satış politikamız var. Müşterilerimizle uzun vadeli çalışırız ve fiyatı da biz belirleriz. Dünya genelinde 35 ülkedeki en büyük süpermarket zincirlerine ve gıda endüstrilerine ihracat gerçekleştiriyoruz.

Dünya’da hala markalaşabilen Türk markaları olmayışı bizi üzüyor. Biz kendi markalarımızla ihracat yapıyoruz. Kendi ürünlerimizle de markalaşmayı hedefliyoruz.

Çok sayıda çiftçimiz ile sözleşmeli tarım olarak çalışıyoruz. Bu konuda da Türk tarımına çok önemli katkı sağlıyoruz. Çünkü çiftçilerimize tohumdan gübreye, ilaca kadar her türlü desteği ve danışmanlığı veriyoruz. Bu ülkemiz tarımı içinde büyük bir kazanımdır.

Şu anda 3 firma ile faaliyet gösteriyoruz. Akcelep, Ersin Celep Dış Ticaret ve 2 E tarım Gıda

2018’DEN BU YANA VERGİDE HEP İLK ÜÇTEYİZ

483 MİLYON TL İHRACAT YAPTIK

İhracat rakamlarınız nasıl? 2022 yılında ne kadar ihracat gerçekleştirdiniz?

2022 yılında 483 milyon TL ihracat gerçekleştirdik. 2018’den bu yana her zaman sektörde en çok vergi ödeyen ilk üçte yer alan bir firmayız. Bu da yaptığımız katma değerli ürünlerin bir sonucudur. Sabrettik, çok çalıştık ve başardık.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 21 16 2 3 45 16 51 +29
2 Fenerbahçe 21 14 4 3 52 24 45 +28
3 Başakşehir FK 21 12 5 4 32 21 40 +11
4 Beşiktaş 20 11 3 6 38 22 39 +16
5 Adana Demirspor 21 10 3 8 40 22 38 +18
6 Trabzonspor 21 11 5 5 33 27 38 +6
7 Kayserispor 21 10 9 2 33 29 32 +4
8 Konyaspor 21 6 6 9 24 22 27 +2
9 Gaziantep FK 21 6 8 7 31 29 25 +2
10 Alanyaspor 21 6 8 7 32 39 25 -7
11 Fatih Karagümrük 20 5 7 8 41 40 23 +1
12 MKE Ankaragücü 20 6 10 4 24 31 22 -7
13 Kasımpaşa 21 6 11 4 27 40 22 -13
14 Sivasspor 21 5 10 6 25 31 21 -6
15 Antalyaspor 20 6 11 3 26 35 21 -9
16 Giresunspor 21 5 10 6 20 38 21 -18
17 Hatayspor 20 5 10 5 18 38 20 -20
18 İstanbulspor 21 5 13 3 21 44 18 -23
19 Ümraniyespor 21 3 13 5 26 40 14 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 21 11 2 8 36 18 41 +18
2 Eyüpspor 21 12 4 5 28 17 41 +11
3 Bodrumspor 21 11 5 5 34 21 38 +13
4 Keçiörengücü 21 10 4 7 33 24 37 +9
5 Pendikspor 21 9 5 7 29 15 34 +14
6 Çaykur Rizespor 20 8 2 10 27 15 34 +12
7 Bandırmaspor 20 9 4 7 32 27 34 +5
8 Sakaryaspor 21 11 9 1 34 32 34 +2
9 Boluspor 21 9 5 7 25 23 34 +2
10 Göztepe 21 9 8 3 21 17 30 +4
11 Manisa FK 20 7 5 8 25 25 29 0
12 Adanaspor 21 5 9 7 31 34 22 -3
13 Altay 21 5 8 8 23 27 20 -4
14 Tuzlaspor 21 5 12 4 24 33 19 -9
15 Erzurumspor FK 21 5 10 6 22 32 18 -10
16 Altınordu 21 4 12 5 19 35 17 -16
17 Yeni Malatyaspor 21 4 10 7 21 34 16 -13
18 Gençlerbirliği 21 3 14 4 25 41 13 -16
19 Denizlispor 21 4 13 4 20 39 13 -19
Takım O G M B A Y P AV
1 Kocaelispor 22 14 2 6 43 21 48 +22
2 Bucaspor 1928 22 13 3 6 36 12 45 +24
3 1461 Trabzon FK 22 12 3 7 27 13 43 +14
4 İskenderunspor A.Ş. 22 11 4 7 31 19 40 +12
5 Van Spor FK 22 11 4 7 30 18 40 +12
6 Karacabey Belediye Spor 22 10 3 9 28 17 39 +11
7 Ankara Demirspor 22 10 5 7 33 16 37 +17
8 Zonguldak Kömürspor 22 10 8 4 25 26 34 -1
9 Serik Belediyespor 22 9 6 7 31 25 31 +6
10 Kırklarelispor 22 7 6 9 22 19 30 +3
11 Etimesgut Belediyespor 22 6 9 7 23 30 25 -7
12 Kırşehir FSK 22 5 8 9 19 25 24 -6
13 Sarıyer 22 5 8 9 24 32 24 -8
14 Adıyaman FK 22 5 9 8 22 27 23 -5
15 Kastamonuspor 22 6 11 5 20 29 23 -9
16 Fethiyespor 22 6 11 5 22 33 23 -11
17 Uşak Spor 22 4 13 5 17 34 17 -17
18 Balıkesirspor 22 4 13 5 15 32 14 -17
19 Diyarbekir Spor 22 2 12 8 18 37 14 -19
20 Pazarspor 22 1 13 8 13 34 11 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 20 13 3 4 26 11 43 +15
2 52 Orduspor FK 20 12 3 5 32 17 41 +15
3 Karaköprü Belediyespor 20 11 4 5 26 14 38 +12
4 Karşıyaka 20 10 4 6 25 12 36 +13
5 Belediye Derincespor 20 9 4 7 25 21 34 +4
6 Belediye Kütahyaspor 20 8 3 9 27 19 33 +8
7 Nevşehir Belediyespor 20 9 5 6 28 23 33 +5
8 Hacettepe 1945 20 8 7 5 30 24 29 +6
9 Ağrı 1970 Spor 20 7 5 8 19 15 29 +4
10 Çatalcaspor 20 7 8 5 25 22 26 +3
11 Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü 20 5 9 6 19 26 21 -7
12 1922 Konyaspor 20 6 11 3 22 31 21 -9
13 Elazığspor 20 5 9 6 21 31 21 -10
14 1954 Kelkit Bld.Spor 20 3 6 11 14 18 20 -4
15 Şile Yıldızspor 20 2 8 10 16 27 16 -11
16 Edirnespor 20 5 14 1 15 31 16 -16
17 Yomraspor 20 3 11 6 13 23 15 -10
18 Eskişehirspor 20 3 12 5 22 40 14 -18
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/02/2023 MKE Ankaragücü vs Fatih Karagümrük
 04/02/2023 Sivasspor vs Beşiktaş
 04/02/2023 Antalyaspor vs Gaziantep FK
 05/02/2023 İstanbulspor vs Alanyaspor
 05/02/2023 Hatayspor vs Kasımpaşa
 05/02/2023 Galatasaray vs Trabzonspor
 06/02/2023 Ümraniyespor vs Adana Demirspor
 06/02/2023 Fenerbahçe vs Konyaspor
 06/02/2023 Giresunspor vs Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/02/2023 Altay vs Adanaspor
 04/02/2023 Bandırmaspor vs Denizlispor
 04/02/2023 Erzurumspor FK vs Tuzlaspor
 04/02/2023 Boluspor vs Pendikspor
 04/02/2023 Çaykur Rizespor vs Yeni Malatyaspor
 05/02/2023 Manisa FK vs Samsunspor
 05/02/2023 Gençlerbirliği vs Göztepe
 05/02/2023 Sakaryaspor vs Keçiörengücü
 06/02/2023 Eyüpspor vs Bodrumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/02/2023 Ankara Demirspor vs Bucaspor 1928
 04/02/2023 Diyarbekir Spor vs Fethiyespor
 04/02/2023 Etimesgut Belediyespor vs Balıkesirspor
 04/02/2023 İskenderunspor A.Ş. vs 1461 Trabzon FK
 04/02/2023 Karacabey Belediye Spor vs Pazarspor
 04/02/2023 Kastamonuspor vs Uşak Spor
 04/02/2023 Kırşehir Futbol Spor Kulübü vs Serik Belediyespor
 04/02/2023 Kocaelispor vs Sarıyer
 04/02/2023 Van Spor FK vs Adıyaman FK
 04/02/2023 Zonguldak Kömürspor vs Kırklarelispor
 08/02/2023 Kırklarelispor - Serik Belediyespor Serik Belediyespor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Kırklarelispor yenilmez
 08/02/2023 Bucaspor 1928 - Kocaelispor Kocaelispor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Kocaelispor yenilmez
 08/02/2023 Balıkesirspor - Kastamonuspor Balıkesirspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Kastamonuspor yenilmez
 08/02/2023 1461 Trabzon FK - Diyarbekir Spor 1461 Trabzon FK ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  1461 Trabzon FK yenilmez
 08/02/2023 Zonguldak Kömürspor - Van Spor FK Van Spor FK ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Van Spor FK yenilmez
 08/02/2023 Fethiyespor - Karacabey Belediye Spor Fethiyespor ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Karacabey Belediye Spor yenilmez
 08/02/2023 1461 Trabzon FK - Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor ligde deplasmandaki son 12 maçında hiç kazanamadı  1461 Trabzon FK yenilmez
 08/02/2023 Pazarspor - Etimesgut Belediyespor Pazarspor ligde evindeki son 12 maçında hiç kazanamadı  Etimesgut Belediyespor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/02/2023 Şile Yıldızspor vs Karşıyaka
 05/02/2023 Edirnespor vs Karaköprü Belediyespor
 05/02/2023 Belediye Derincespor vs Yomraspor
 05/02/2023 Belediye Kütahyaspor vs Çatalcaspor
 05/02/2023 Elazığspor vs Ağrı 1970 Spor
 05/02/2023 Hacettepe 1945 vs Eskişehirspor
 05/02/2023 Nevşehir Belediyespor vs Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü
 05/02/2023 Yeni Mersin İdman Yurdu vs 52 Orduspor FK
 05/02/2023 1922 Konyaspor vs 1954 Kelkit Bld.Spor
 05/02/2023 Yeni Mersin İdman Yurdu - 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK ligdeki son 12 maçında hiç kaybetmedi  52 Orduspor FK yenilmez
 05/02/2023 Elazığspor - Ağrı 1970 Spor Elazığspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Ağrı 1970 Spor yenilmez
GAZETEMİZ

HABER ARA
YUKARI YUKARI