Bugun...izmir'de sıradışı program

Sahnelenen sıra dışı projede İzmir içinden ve dışından birçok vatandaşın kente akın ettiği eğlencenin doruğa ulaştığı İzmir fuar gazinoları ve o gazinolarda sahne almak için birbirleriyle yarışan birçok ünlü sanatçı İzmir Evrensel Müzik Topluluğu tarafından tiyatral şekilde canlandırıldı..

facebook-paylas
Güncelleme: 06-06-2022 20:59:46 Tarih: 06-06-2022 20:46

izmir'de sıradışı program

Fulya OMAÇ

Sahnelenen sıra dışı projede İzmir içinden ve dışından birçok vatandaşın kente akın ettiği eğlencenin doruğa ulaştığı İzmir fuar gazinoları ve o gazinolarda sahne almak için birbirleriyle yarışan birçok ünlü sanatçı İzmir Evrensel Müzik Topluluğu tarafından tiyatral şekilde canlandırıldı..

Zeki Müren, Bülent Ersoy, Emel Sayın, Gönül Yazar, Bergen, Metin Milli,.. kimler yoktu ki…

‘O YILDIZLAR HİÇ SÖNMESİN’ İLE FUAR

GAZİNOLARINA NOSTALJİK YOLCULUK

İzmir Evrensel Müzik Topluluğu, bir dönem İzmirlilerin eğlence yaşamına damgasını vuran İzmir Fuar gazinolarında sahne alan ünlü sanatçıları ve sanatçıların 1980’li yıllarda gazinolardaki yaşanmışlıklarını anmak ve hatıralarını yaşatmak adına hicvettiği "O Yıldızlar Hiç Sönmesin" adlı müzikhol gösterisiyle izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkardı. Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde 5 Haziran gecesi sahnelenen sıra dışı projenin sanat yönetmenliğini ve koro şefliğini Şakir Sarıoğlu, organizasyonunu ve koro başkanlığını Filiz Ece Sarıoğlu, sunumunu ise bir dönem Fuar Akasyalar ile Maksim2 Gazinoları’nda da sunuculuk yapan deneyimli isim Saim Yılmaz gerçekleştirdi. Gecede Sanat Güneşi Zeki Müren’den Diva Bülent Ersoy’a, Ses Kraliçesi Emel Sayın’dan Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray’a, klasik ve çok sesli Türk Müziği’nin popülerlik kazanmasını sağlayan isimlerden olan Muazzez Abacı’dan o dönemin ünlü assolisti Harika Avcı’ya, Acıların Kadını Bergen’den Türk müzik tarihinin en uzun soluklu isimlerinden Gönül Yazar’a, Türkiye’de en çok plak yapmış kadın sanatçı unvanına sahip Yıldız Tezcan’dan kanto kraliçesi Nurhan Damcıoğlu’na, Türkiye’yi Eurovision’da temsil etmiş sanatçılardan olan Metin Milli’den arabesk müzik sanatçısı Mine Koşan’a, Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yeri olan Gülşen Bubikoğlu’ndan Gönül Yazar’ın kardeşi ses sanatçısı Belkıs Özener’e kadar İzmir Fuar gazinolarında sahne almış ünlü isimler, İzmir Evrensel Müzik Topluluğu sanatçıları tarafından o dönemi yansıtan göz alıcı kostümlerle tiyatral ve müzikal şekilde canlandırıldı.

FUAR GAZİNO HAYATI EN İNCE

AYRINTISINA KADAR SAHNELENDİ

Tiyatro eğitimi almamış ve amatörce müzik yapan isimlerin sahnelediği gösteri seyircilerden tam not aldı. Keyifli bir konsere ve sıra dışı bir gösteriye imza atan İzmir Evrensel Müzik Topluluğu sanatçıları hem eğlendiler hem de başarıyla sergiledikleri sahne performanslarıyla salonu dolduran seyircileri eğlendirdiler. İzmir Evrensel Müzik Topluluğu’nun geceyi hazırlarken eski dönemde fuar gazinolarını patronundan, sanatçısına, garsonundan müşterine, çiçekçi kızından resepsiyonuna kadar en ince ayrıntısına kadar düşünüp, hayata geçirmesi seyirciler tarafından çok beğenildi. Bir dönemin ünlü gazino patronları Fahrettin Aslan ve Atalay Noraner’e atıfta bulunan ekip, sahnelerine ‘Hüseyin ÇokZengin Gazinosu’ adını verdi.

SEYİRCİLER: BU PROGRAMI TEKRAR

SAHNELESİNLER, YİNE İZLEMEK İSTERİZ’

Geceden çok keyif aldıklarını belirten seyirciler program sonunda ‘Çok başarılı, çok emek verilmiş muhteşem konserdi. Hele bizim gençliğimize, bize gazino yıllarını yaşatmak çok duyguluydu’ emeklerine sağlık, kutluyoruz’, ‘zamanda yolculuğa çıktık adeta’, ‘müthiş ekip performansıyla İzmir’de geceyi salladı’, ‘bu programı tekrar izlemek isteriz’, ‘tadı damağımızda kaldı’ ‘eski fuar günleri çok güzeldi, keşke fuar yine o dönemlerdeki gibi hayata geçirilse’ ‘İzmir için fuar çok önemliydi, oradaki gazinolara gitmek ayrıcalıktı, o günleri yad ettik’, ‘harikaydılar’, ‘tek kelimeyle muhteşemdi’, ‘çok eğlendik emeklerine ve yüreklerine sağlık’ gibi ifadeler kullandılar.

İZMİR FUARI’NDA İSİM YAPMIŞ BİRÇOK

ÜNLÜ SANATÇI BAŞARIYLA HİCVEDİLDİ

İzmir Evrensel Müzik Topluluğu sanatçıları Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nin salonuna yerleştirilen 15 masada geçmişte kentin tarihine tanıklık eden güzide eğlence mekanları Ekici Över, Lunapark, Göl, Kübana, Akasyalar ve Manolya gibi gazinolarda sahne alan İzmir Fuarı’nda isim yapmış birçok ünlü sanatçıyı başarıyla canlandırdılar, sahneleriyle büyülediler. Sahne fuar eski gazino program ve sanatçı afişleriyle donatılırken, sahnenin iki yanına yerleştirilmiş ekranlarda da sahnelenen sanatçının slayt gösterisi yapıldı.

Tiyatral gösteri ve müzikle eğlencenin zirve yaptığı gecede konuk sanatçılardan Ferit Türkkan, Zeki Müren’in Kahır Mektubu ve Bahçevan adlı eserlerini, Samaras Ak da Bülent Ersoy’un Geceler ve Beddua adlı şarkılarını tiyatral şekilde seslendirdiler. Program sonunda da iki sanatçı birlikte ‘Ararım’ adlı parçayı seslendirdi. Konuk sanatçıların sahne performansları seyirciyi mest etti. Halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilen gösteride sanatseverler salonun tamamını doldurdu.

Geceye katılan konuklar arasında sanatçı Mikrop lakaplı Hikmet Durmuş, TRT Sunucusu Arife Soydemir, Narlıdere ve Konak Belediyesi Şefi Hüseyin Güzeltepe, Ayna Sanat Gurubu Şefi Ahmet Yarılgaş, Güzelyalı Derneği Şefi Ufuk Güleş, Diş Hekimleri Koro Şefi Mustafa Kırışman ve birçok değerli ismin bulunduğu sanatçı topluluğu da vardı.

GÜLEN - ERTUR ÖZKIRIM ÇİFTİNİN  ‘BU BEKARLIKTAN

BIKTIM USANDIM’ GÖSTERİSİ SALONU KAHKAHAYA BOĞDU

Alışılagelmiş müzik programından farklı 1980’li yılların fuar gazino kültürünü yansıtan gösteride gecenin sunumunu yapan fuar gazinolarının sunuculukta tecrübeli ismi Saim Yılmaz, programın başında eski fuar günlerini ve o günlere damga vurmuş sanatçıları anlattı. Daha sonra sanatçıları sahneye şovvari şekilde davet etti.

Farklı bir çizgi ve farklı bir konseptle tek bölüm olarak sahnelenen "O Yıldızlar Hiç Sönmesin" adlı gösteride sahne alan İzmir Evrensel Müzik Topluluğu sanatçıları ile canlandırdıkları İzmir eski fuar gazinolarının ünlü sanatçıları ve söyledikleri parçalar ise şöyleydi:

Gırgırıye filminde Gulsen Bubikoglu’nun canlandırdığı ‘Gülliye’ karakteri ve seslendirdiği ‘Kim bilir’ adlı parçayı İzmir Evrensel Müzik Topluluğu sanatçılarından Mevlüde Karahan, ‘Esmerim Biçim Biçim’ adlı parçayı Hamza Tümay, Mine Koşan karakteriyle Adalet Kuş ‘Ayrılık Kolay Değil’ adlı parçayı, Yıldız Tezcan karakteriyle Kıymet Özdengülmüş ‘Unuturum Diye Çok Korkuyorum’ adlı parçayı, Gülçin - Mustafa Akar çifti ‘Sevemedim Karagözlüm’ü, Harika Avcı karakteriyle Güzide Dincer ‘Sürünüyorum’u, Metin Milli karakteriyle Resul Ekrem Yılönü ‘Seviyorum İşte Var mı Diyeceğin’i, Nurhan Damcıoğlu ve Güner Ümit tiplemeleriyle Gülen - Ertur Özkırım çifti  ‘Bu Bekarlıktan Bıktım Usandım’ adlı parçayı tiyatral şekilde seslendirdiler. Nurhan Damcıoglu karakteriyle Filiz Holat ‘Yangın Var’ adlı parçayı seslendirirken Belkıs Özgen de kanto dansı yaptı. Türkan Soray karakteriyle Emel Murat ‘Buruk Acı’ adlı parçayı, Kenan Görgülü ‘Gönlümün İcindedir’i, Gönül Yazar karakteriyle Mine Özcan Süer ‘Gözlerin Bir İçim Su’yu, Belkıs Özener karakteriyle Filiz Anar ‘Gümüş Gerdanlık’ı, Dilek Erakman ‘Zalimin Zülmü’nü, Atilla Kandemirman ‘Kederli Günlerimde’yi, İbrahim Öztürk ‘Akasyalar Açarken’i, Bergen karakteriyle Emine Kurt ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’i, Muazzez Abacı karakteriyle de Yasemin Galata Vurgun’u sahneleyip seslendirdiler.

SAHNEYE HALIYA SARILI GETİRİLDİ,

SEYİRCİLERE MAVİ BONCUK DAĞITTI

Sahneye son olarak Emel Sayın karakteriyle halıya sarılı şekilde gelen ve halı açıldığında içinden çıkan Filiz Ece Sarıoğlu ‘Yalancı Yarim’ ve ‘Mavi Boncuk’ parçalarını seslendirdi. Sarıoğlu, Mavi Boncuk parçasını seslendirirken sahneden seyircilere mavi bocuklar attı ve şarkısının bir bölümü sahneden inerek seyircilerin arasında söyledi. Filiz Ece Sarıoğlu giydiği kırmız kıyafeti, zarafeti, canlandırdığı Emel Sayın’ın mimikleri, yorumu, sesi ve sahne şovu ile seyircilerin büyük beğenisini ve bol alkışını aldı.

HÜSEYİN ÇOK ZENGİN GAZİNOSU’NDA

TÜM ROLLER BAŞARILI ŞEKİLDE CANLANDIRILDI

Tiyatral gösteride diğer koro üyeleri Ercan Özgönül, Demet Mumcular, Gönül Neziroğlu, Mustafa Kursav ve Emine Muazzez Ürkmez’den oluşurken, Mücella Tüz, Nursel Aykın ve Emine Küçük Avcı da koronun vokalistliğini üstelendiler. İzmir eski fuar gazinolarının sahnelendiği "0 Yıldızlar Hiç Sönmesin" adlı gösteride ayrıca sanatçılar Gazino Patronu (Hüseyin Çok Zengin) Hüseyin Bozkurt, Şef Garson Mülayim (Yücel Isık), Caniko Hatice Cintay, çiçekçi kız Süeda İğimli, işadamı Ayhan Özgen, sevgilisi Gülşen Kongül, işadamı Tümer İlhan ve koruma Murat İlhan karakterlerini canlandırdılar. Okuldan katılan genç oyuncular Betül Ksrakülah, Yunus Kaya, Büşra Cicek, Hüseyin Kıvrak, Yusuf Aydın ve Yakuphan Durmuş da garson ve koruma rollerini üstlendiler. Daimi sazlar Bayram Eralaca, Fatma Aygun ve Yılmaz Özkal ile saz heyeti de kulakların pasını sildi.

Tüm roller Hüseyin Çok Zengin Gazinosu’nda başarılı şekilde canlandırıldı. İzmir Evrensel Müzik Topluluğu üyeleri, “Dört ay boyunca yılmadan, severek ve özveriyle çalıştığımız müzikal oyunu sahnede seyircilerin önünde sergilemekten ve onların beğeni enerjilerini hissetmekten mutluluk duyduk. Çünkü en güzelini sergilemek için çok çalıştık. Ve seyircilerin yoğun ilgisi ilgisiyle, keyif aldıklarını görmemiz bizlere bütün yorgunluğumuzu unutturdu.” dediler.

SARIOĞLU: SKEÇLERİ KENDİMİZ YAZDIK, KARAKTERLERİ DE

İÇİMİZDEKİ ARKADAŞLARIMIZDAN SEÇEREK SAHNEYE TAŞIDIK

Eğlencenin doruğa ulaştığı gecenin organizasyonunu ve koro başkanlığını yapan Filiz Ece Sarıoğlu, kürsüde yaptığı konuşmada Evrensel Müzik Topluluğu sanatçılarıyla birlikte geçmişe damga vurmuş sanatçıların gazinolardaki yaşanmışlıklarını anmak ve hatıralarını yaşatmak adına böyle bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. ‘Çünkü çocukluğumuzda tadı damağımızda kalan bu günleri hep özlemle andık’ diye sözlerine devam eden koro başkanı Filiz Ece Sarıoğlu şunları söyledi:

“Bu anlamda çok manalı olacağından naçizane amatör ruhlarımızla biraz olsun geçmişe dönmek istedik. İçine biraz da mizah katarak gülmek, güldürmek, konuklara güzel hatıralar bırakmak ve baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş demek istedik. Skeçleri kendimiz yazıp karakterleri de içimizdeki arkadaşlarımızdan seçerek çok büyük emeklerle sahneye taşıdık. Herkes elinden ne geliyorsa en güzelini yapmaya çalıştı. Adeta İMC usulü çalıştık. Yeri geldi garson yeri geldi çiçekçi, bazen patron, bazen de dansçı olduk ama en güzeli her provada hem yaşadık hem de çok eğlendik. Hiç birimizin tiyatro eğitimi yok üstelik biz müzik topluluğuyuz. ‘Zaten hayat bir tiyatro değil m?’ felsefesinden yola çıkarak geçmişteki gazinoları tiyatral ve müzikal haliyle canlandırmaya çalıştık.”

BU TOPLULUĞUN BAŞKANI

OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Koro Başkanı Fliz Ece Sarıoğlu, şefleri Şakir Sarıoğlu sayesinde hem şarkı söylediklerini hem de tiyatral gösteri sunduklarını belirterek, “Ekibimizdeki arkadaşlarımızın 60-84 yaş ortalamalarından dolayı ve daha önce hiç tiyatro eğitimi olmamaları nedeniyle çalışmalarımız biraz zaman aldı. Ancak işin içinde sevgi, emek ve azim olunca hep birlikte zoru başardık. Sahnelenen gazinoyu oluşturmak için koristlerle birlikte atölye oluşturduk. Bu anlamda katkısı olan tüm ekibe sonsuz teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımız maddi manevi desteklerini esirgemediler. Bizler için hepsinin değeri çok büyük. İyi ki böyle bir ekibimiz var, hepsine minnettarız ve onları çok seviyoruz.  Her konserimizde olduğu gibi yine bu çalışmamızda da amatör ruhla profesyonelleri aratmayacak bir gösteri sunduk. Bu topluluğun başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Ekipteki perde önü ve arkasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Teşekkür edeceğimiz isimler çok, saymakla bitmez; harika sunumuyla Saim Yılmaz’a, performanslarıyla seyirciyi büyüleyen bu güzel ekibimize, bizlere verdikleri desteklerden dolayı iki muhteşem konuk sanatçılarımıza, salonu dolduran seyircimize çok teşekkür ediyoruz. Konserimizi magazin muhabiri Tayfur Göçmenoğlu’nun fuar gazino döneminde ünlü sanatçıların fotoğraflarının yer aldığı ‘O Yıldızlar Hiç Sönmesin’ kitabından fotoğraflar eşliğinde taçlandırdık. Kendisine de bu hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

BU YIL ÜÇ FARKLI PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK

İzmir eski fuar gazinolarını ve unutulmaz efsane sanatçıları anmak için sahneledikleri "O Yıldızlar Hiç Sönmesin" adlı gösteriden önce de 20 Mayıs tarihinde ‘Sokak Hayvanları Yararına’ İzmir Solistleri Özel Konseri’ni gerçekleştirdikleri vurgulayan Sarıoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Konsere katılan seyircilerimize, koristlerimize sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere 500 paket kedi köpek maması verdik. ‘Bu dünya hepimizin ve hepimize yeter’ mesajını ilettik. Bu yılki etkinlik takvimimiz Ocak ayında Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiğimiz Kış Konseri ile başladı. Tüm koristlerimiz hafızalarda yer eden şarkıları başarıyla seslendirdiler. Bu yıl üç farklı proje gerçekleştirdik. Bir dördüncü projeyi hayata geçirmek için şimdiden heyecanlıyız.”

TİYATRO SAHNELERİMİZİ KENDİMİZ

OLUŞTURDUK, YAZDIK VE OYNADIK

Şef Şakir Sarıoğlu ise organizasyonu şöyle değerlendirdi:

“Bu proje normal bir ‘Sanat Müziği’ konseri olmadığı için çok emek istiyordu. ‘Nasıl yaparız’ diye düşündüğümüzde bir ekip olmadan bir atölye oluşturmadan imkansız olacağıydı. Çünkü her işi kendi imkanlarımızla yapmak zorundaydık tabelasından ceketinden masasından, tabak çanak, yiyecek içecek kısacası her detay her ayrıntı için çok çalıştık. Kostümlerimizi hatta saçlarımızı sahne içindeki hal hareketlerimizi skeç ve tiyatro sahnelerimizi kendimiz oluşturduk, yazdık ve oynadık. Kısacası çok emek verdik, oldukça zor oldu. Fakat gece sonunda öyle mutluyuz ki seyircilerimizden duyduğumuz

‘İzmir’i salladınız’, ‘Acaba sırada ne var’, ‘Biz böyle bir gazino görmedik, müthişti’

‘Bu kadar mı olur gerçek bir gazinoya geldik sandık’, ‘Zaman tünelinin içinde gözyaşlarımızı tutamayıp çok duygulandık’ sözleri karşısında tüm emeklerimize, yorgunluklarımıza değdiğini gördük. Gelen seyirciye eski fuar gazino günlerini hissettirebilmekti amacımız. Bunu yaşatabildiğimizi gördük. Tüm arkadaşlarımıza ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.”

İzmir Evrensel Müzik Topluluğu tarafından sahnelenen "O Yıldızlar Hiç Sönmesin" adlı İzmir eski fuar gazinolarının ve o gazinolarda sahne alan ünlü sanatçıların hicvedildiği gösteri sanatçıların ve seyircilerin birlikte coşkuyla seslendirdiği ‘İzmir Marşı’ ile sona erdi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EGE Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 38 23 3 12 69 36 81 +33
2 Fenerbahçe 38 21 7 10 73 38 73 +35
3 Konyaspor 38 20 10 8 66 45 68 +21
4 Başakşehir FK 38 19 11 8 56 36 65 +20
5 Alanyaspor 38 19 12 7 67 58 64 +9
6 Beşiktaş 38 15 9 14 56 48 59 +8
7 Antalyaspor 38 16 11 11 54 47 59 +7
8 Fatih Karagümrük 38 16 13 9 47 52 57 -5
9 Adana Demirspor 38 15 13 10 60 47 55 +13
10 Sivasspor 38 14 12 12 52 50 54 +2
11 Kasımpaşa 38 15 15 8 67 57 53 +10
12 Hatayspor 38 15 15 8 56 60 53 -4
13 Galatasaray 38 14 14 10 51 53 52 -2
14 Kayserispor 38 12 15 11 54 61 47 -7
15 Gaziantep FK 38 12 16 10 48 56 46 -8
16 Giresunspor 38 12 17 9 41 47 45 -6
17 Çaykur Rizespor 38 10 22 6 44 71 36 -27
18 Altay 38 9 22 7 39 57 34 -18
19 Göztepe 38 7 24 7 40 77 28 -37
20 Yeni Malatyaspor 38 5 28 5 27 71 20 -44
Takım O G M B A Y P AV
1 MKE Ankaragücü 36 21 8 7 56 31 70 +25
2 Ümraniyespor 36 21 8 7 64 37 70 +27
3 Bandırmaspor 36 19 12 5 56 34 62 +22
4 İstanbulspor 36 17 10 9 57 40 60 +17
5 BB Erzurumspor 36 16 10 10 55 44 58 +11
6 Eyüpspor 36 15 9 12 56 44 57 +12
7 Samsunspor 36 13 11 12 54 46 51 +8
8 Boluspor 36 14 14 8 42 44 50 -2
9 Manisa FK 36 14 15 7 45 44 49 +1
10 Tuzlaspor 36 13 13 10 45 44 49 +1
11 Denizlispor 36 14 15 7 46 50 49 -4
12 Keçiörengücü 36 13 14 9 45 47 48 -2
13 Gençlerbirliği 36 14 16 6 44 54 48 -10
14 Adanaspor 36 12 15 9 40 44 45 -4
15 Altınordu 36 14 19 3 45 62 45 -17
16 Kocaelispor 36 12 16 8 40 49 44 -9
17 Bursaspor 36 12 16 8 43 53 44 -10
18 Menemenspor 36 8 14 14 42 57 38 -15
19 Balıkesirspor 36 3 30 3 26 77 12 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/08/2022 Trabzonspor vs Hatayspor
 13/08/2022 Kayserispor vs İstanbulspor
 13/08/2022 Adana Demirspor vs Sivasspor
 13/08/2022 Galatasaray vs Giresunspor
 14/08/2022 Gaziantep FK vs MKE Ankaragücü
 14/08/2022 Ümraniyespor vs Antalyaspor
 14/08/2022 Alanyaspor vs Beşiktaş
 15/08/2022 Konyaspor vs Başakşehir FK
 15/08/2022 Kasımpaşa vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/08/2022 Altay vs Samsunspor
 13/08/2022 Manisa FK vs Boluspor
 13/08/2022 Çaykur Rizespor vs Keçiörengücü
 13/08/2022 Eyüpspor vs Denizlispor
 13/08/2022 Gençlerbirliği vs Altınordu
 14/08/2022 Bodrumspor vs Yeni Malatyaspor
 14/08/2022 Sakaryaspor vs Göztepe
 15/08/2022 Adanaspor vs Tuzlaspor
 15/08/2022 BB Erzurumspor vs Pendikspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
HABER ARA
YUKARI YUKARI